استخر پیش ساخته چیست ؟

استخر پیش ساخته فایبرگلاس یکی از مهم ترین تجهیزات استخر می باشد، نوعی استخر ساخته شده از مواد کامپوزیتی است ک

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

استخر پیش ساخته فایبرگلاس یکی از مهم ترین تجهیزات استخر می باشد، نوعی استخر ساخته شده از مواد کامپوزیتی است که شامل فایبرگلاس (شیشهای پرزین)، رزین پلیاستر و گاهی اوقات هم از چوب استفاده میشود و یکی از سودمندترین و قابل تنظیم ترین راه ها برای تبدیل حیاط خلوت شما به یک پناهگاه در فضای باز است. از بین کلیه استخرها، استخرهای فایبرگلاس اغلب می توانند بیشترین هزینه را داشته باشند، اما هزینه های کم نگهداری و طول عمر بالای آنها در مقایسه با استخرهای پیش ساخته بتنی، آنها را به گزینه های بهتری برای انتخاب تبدیل کرده است. اما در صورت بیشتر شدن هزینه های طراحی و ساخت قالب اگر در مصرف دراز مدت با استخر های بتنی مقایسه نمایید هزینه های کمتری برای شما خواهد داشت. استخرهای پیش ساخته در مدت زمان کمتری نسبت به سایر استخرها ساخته می شوند و از استحکام و دوام بالایی برخوردارند. این مصالح به طور کلی از نظر سبک اجرایی متفاوت ارزیابی شده است. استخرهای این چنینی به طور کلی به دو نوع برزنتی و فایبرگلاس تقسیم میشود.

به طور کلی استخر های پیش ساخته در طرح ها و اندازه های گوناگونی طراحی و تولید می شوند تا به این واسطه پاسخگوی تمام نیاز کارفرمایان مبنی بر انتخاب استخر با اندازه و طرح مورد علاقه خود باشند. در مقایسه با ساخت استخر ها به روش سنتی، استفاده از انواع متفاوت استخر پیش ساخته میتواند در هزینه های شما صرفه جویی کند. همینطور نیاز است که کاسه ها در موقعیت درست قرار بگیرد، استخر در شرایط رست تراز شود و از ماسه بادی برای پر کردن فضا استفاده شود. قبلا چند بار به لایه ژله ای استخرهای فایبرگلاس اشاره کردیم، این لایه قطعاً یکی از برجسته ترین لایههای استخرهای فایبرگلاس است، اما این استخرها حداقل ۵ لایه دیگر در پشت خود دارد. نوع سنگ ریزه یا شن مورد استفاده برای پر کردن پشت استخر فایبرگلاس بسیار مهم است. جنس پایه های استخر از آهن گالوانیزه ضد زنگ تشکیل شده که کاملا مقاوم در برابر وزن آب و فشار ضربه بسیار مقاوم است . اتصالات مستحکم ، نردبان ریلی جهت امنیت بیشتر کودکان در صورت عدم استفاده از استخر ، پمپ تصفیه آب ،زیر انداز جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی و مهار اشیا تیز برروی زمین هنگام راه اندازی اولیه استخر و روکش استخر جهت صرفه جویی در مصرف آب به جهت تمیز نگه داشتن آب و عدم تعویض آب و بسته بندی مناسب و استاندارد ، کیسه حمل و قیمت مناسب و همچنین چاپ بسیار زیبای سرامیکی ظریف داخل استخر موجب شده تا این استخر خانوداگی اینتکس یکی از پرفروش ترین ها ازمحصولات اینتکس به شمار بیاید.در کف این استخر دریچه ای برای تخلیه آب تعبیه شده که عمل تخلیه آب را آسان کرده است .

از آنجایی که استخرهای فایبرگلاس دارای مواد بسیار انعطاف پذیر هستند، پوسته بادوام تر، مستحکم تر و مقاوم تری در برابر ترک دارند. تعمیر و نگهداری بیشتر: استخرهای بتنی به دلیل سطوح متخلخل و بسیار جاذب، بیشتر به نگهداری نیاز دارند. خوشبختانه، در مقایسه با نگهداری مورد نیاز استخرهای بتنی و وینیل، هزینه نگهداری استخرهای فایبرگلاس بسیار ارزان تر است و به همین دلیل، نگهداری یک استخر فایبر گلاس برای چندین دهه بسیار آسان است. همانطور که بیان کردیم، ساخت استخر بتنی ممکن است چند ماه طول بکشد، اما می توانید به راحتی استخری پیش ساخته ای را بسیار سریع و راحت درون زمین محل اقامت خود نصب کنید. برای نگهداری استخرهای فایبر گلاس، لازم نیست مانند استخرهای بتنی یا وینیل، آنها را تمیز و پوسته گیری نمایند یا مواد شیمیایی به آنها اضافه کنید. به ویژه از آنجایی که یک پوشش ژله ای غیر متخلخل از سطوح آن محافظت می کند، تمیز کردن استخر فوق العاده آسان تر است. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس هزینه تمیز کردن بسیار پایین تری نسبت به دیگر مدل ها دارند و این باعث می شود که در بازه طولانی از نظر مالی نیز به سود آن ها باشد. ​Th is ᠎post h​as ᠎been cre ated by GSA C᠎ontent Gen erator Dem᠎ov ersion.

پایههایی از جنس استیل نیز به منظور مهار نیروهای وارده شده به استخر، از طرف آب در نظر گرفته شده است و از همه طرف استخر را در بر میگیرد. استخرهای فایبرگلاس، استخرهای پیش ساخته ای هستند که در کارخانه با استفاده از ترکیبی از قالب، فایبرگلاس و رزین های مخصوص تولید می شوند. علاوه بر این، پوشش ژله ای به عنوان یک سپر در برابر جلبک های استخر و زباله های میکرو عمل می کند. در این بخش از مقاله چکیده ای کوتاهش از کلیه آنچه که باید در مورد استخرهای فایبرگلاس بدانید را شرح خواهیم داد. برای طراحی استخر فایبرگلاس، ابتدا باید مکان مناسب برای نصب استخر مشخص شود. به این فکر کنید که استخر تان چطور باید به نظر برسه. نصب این استخر ها در کمتر از 7 روز انجام می شود. این محصولات هم کیفیت بالایی دارند و هم می توانید از آن ها برای موارد تفریحی و صنعتی استفادع کنید. استخرهای فایبرگلاس از ۶ لایه مختلف تشکیل شده اند. هر یک از لایه استخرهای فایبرگلاس از مواد متفاوتی ساخته شده اند که با لایه های دیگر ترکیب می شود و پوسته استخر را تشکیل می دهد.

آخرین مطالب