پپا و خانوادش به قلعه بادی رسیدند

در ادامه بعضی از دیدنی های طبیعی فریدونکنار را به شما معرفی میکنم تا بیشتر برای سفر آماده شوید. یکی از مهمتری

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در ادامه بعضی از دیدنی های طبیعی فریدونکنار را به شما معرفی میکنم تا بیشتر برای سفر آماده شوید. یکی از مهمترین مکان های دیدنی فریدونکنار، پناهگاه حیات وحش است. روستای ازباران در فاصله ۵ کیلومتری از فریدونکنار قرار گرفته است. همانطور که از نام این شهرک پیداست در نزدیکی دریای خزر قرار رفته و طبیعتی زیبا و بکر دارد. خانههای این روستا پوششی سبز در دیوارها و سقف دارند که این منطقه را زیبا و دلفریب کرده است. پیشنهاد میکنم روی تپه بنشینید و از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید. پیشنهاد می شود از انواع کلبه کودک پیکوتویز دیدن فرمایید. شالیزارهای فریدونکنار پراکنده هستند و نمیتوان یک آدرس دقیق از آنها ارائه کرد. روستای ازباران یکی از آن روستاهای سرسبز و زیبایی است که پُر از شالیزارهای برنج است. شالیزارهای فریدونکنار خاک حاصلخیزی دارد و آبوهوای خوب نیز باعث شده تا محصول این منطقه به یک نمونه عالی تبدیل شود. روستای جزین حدود ۶۰ هکتار پوشش جنگلی و سرسبز و حدود ۵۰ هکتار دریاچه دارد. روستای ازباران یکی از روستاهای قدیمی و سرسبز شهرستان فریدونکنار است که میتوان آن را بهعنوان یکی از زیباترین و سرسبزترین روستاهای فریدونکنار معرفی کرد.  This c​onte nt w as created ᠎with GSA Con tent Generator DE MO .

از همان ابتدا کودکان سعی میکردند تا با استفاده از وسایل داخل خانه مانند بالشها، چادر و پارچه خانه و قلعههایی را برای خود ایجاد کنند که ممکن بود در آن جنگهایی رخ دهد و حتی به بازیهای دوستانه مانند مهمانی رفت و دید و بازدید کودکان از خانه یکدیگر رخ دهد، اما گاهی این خانههای ایجاد شده توسط کودکان ممکن بود با کمی ضربه و تکان خوردن خراب شوند و کودکان را آزرده خاطر کند، اما با پیدایش این قلعههای بادی،کودک بدون اینکه نگران خراب شدن قلعه و یا خانه بازی خود باشند و به راحتی بتوانند به انجام بازیهای مفرح و شاد مشغول شوند. این محصول در ابعاد و طرح های مختلف با توجه به ابعاد فضای خانه بازی یا شهربازی ساخته می شود. مرگ تلخ یک کودک در حین بازی با قلعه بادی شهربازی | دخترک رو باد برد! قلعه دختر دیگر قلعه باستانی این شهر است که در نزدیکی این قلعه قرار دارد. یکی از معروفترین جاهای دیدنی فریدونکنار، بندرگاه این شهر است.

دامگاه پرندگان یکی از جاهای دیدنی فریدونکنار است که حداقل ۸۷ گونه پرنده مهاجر دارد. در قسمت جنوب غربی قلعه خمیر، عمارت دو طبقهای وجود دارد. اهالی معتقدند که در روزگاران گذشته دو خواهر به نامهای بیبیمینو و بیبینازنین این شهر را بنا کردهاند و در این قلعه زندگی میکردهاند. وقتی وارد پناهگاه میشوید میتوانید انواع پرندگان آبزی مهاجری را ببینید که از کشورهای دور و نزدیک به این منطقه مهاجرت کردهاند و حضور آنها شور و شوقی دوباره به پناهگاه میدهد. این روستا ۶ آببندان دارد که آن را بازسازی کردهاند. امیره حسام الدین دباج فومنی (مظفرالسلطان)، فرمانروای بیهپس اولین قدرت منطقهای بود که از اطاعت از صفویان سرپیچی کرد، و قلعه رود خان را بازسازی کرد تا از آنجا به مقاومت بپردازد ولی موفقیتی به دست نیاورد و به دربند گریخت و نهایتاً دستگیر و در تبریز اعدام شد. علاوه بر آن هر دو ماده دارای قدرت کشسانی و انعطاف پذیری بالایی هستند و به همین دلیل می توانند مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و تحمل وزن کودکان داشته باشند، همچنین این مواد دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. این تالاب در بخش جنوب شرقی شهرستان واقع شده و به دلیل وجود انواع پرندگان خصوصا یکی از گونههای نادر به نام «درنای سیبری» شهرت دارد.

مساحت این تالاب ۵۴۰۰ هکتار است و چون در فصل سرما پرندهها به این منطقه مهاجرت میکنند بنابراین بهترین زمان بازدید از این تالاب، زمستان خواهد بود. البته بعضی دیگر میگویند که پادشاهان کیانی که فریدون نام داشت، روزی سوار بر کشتی تصمیم گرفت بنایی محکم در کنار ساحل این منطقه بسازد و به همین دلیل هم به اینجا فریکنار گفته میشود. فریدونکنار به دلیل قرارگیری در کنار دریا دارای امتیازات بندرگاهی بوده و مرکز تبادلات تجاری است. ساعت کاری این مرکز خرید از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۲۴ بامداد است و دارای پارکینگ اختصاصی بوده و دیگر نگران جای پارک نخواهید بود. این تالاب علاوهبر اینکه یکی از جاهای دیدنی مازندران و فریدونکنار است بهعنوان یکی از غنیترین اکوسیستمهای تالاب شمال کشور شناخته شده و حتی در کنوانسیون بینالمللی رامسر هم به ثبت رسیده است. نمیدانم چرا تا بحال هیچ یک از مسئولین برای ثبت این جاهای دیدنی فریدونکنار اقدام نکردهاند.

آخرین مطالب