Where برای شروع با تقویت خودرو؟

این فنر لولها کمک میکند تا خودرو هنگام حرکت آسیب ندیده و جلوبندی آن خراب نشود. با تمیز نگه داشتن فیلترهای هوا

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

این فنر لولها کمک میکند تا خودرو هنگام حرکت آسیب ندیده و جلوبندی آن خراب نشود. با تمیز نگه داشتن فیلترهای هوا و سوخت، ماشین شما به طور مداوم حداکثر قدرت اسب بخار خود را خواهد داشت و به تقویت موتور ماشین کمک می کند. در صورتی که ماشین باز هستید که این مسئله باید در اولویت قرار بگیرد. این حرکت شامل انتخابهای زیادی چون خلاص شدن از شر صندلی های اضافی در صورتی که به آنها نیاز ندارید و سرنشینان زیادی را با خود همراه نمیبرید، تعویض پنجره های شیشهای با نوع پلاستیکی یا تلقی، و حتی خارج کردن برخی از قسمتهای داشبورد نیز میشود. یکی دیگر از موارد مهم در کاهش وزن خودرو میتوان به تعویض صندلیها اشاره کرد. سرویس دوره ای خودرو تنها به معنای تغییر قطعات فنی آن نیست بلکه تمامی موارد نظیر روغن ترمز، بنزین، هواکشها و غیره نیز باید بررسی شوند. بنابراین نیاز است که بهتعمیرگاه مراجعه کنید و از مکانیک بخواهید که با دستگاه تونآپ آوانس و ریتارد جرقهزنی شمعهای موتور را بررسی کند. خودرو پیکان مدل ۷۶ دارم و سههفته قبل بهپیشنهاد یکی از دوستانم بهیک مرکز تونآپ مراجعه کردم و برای تقویت موتور، سیستم جرقهزنی پلاتینی را بهمگنتی تبدیل کردم. از آنجا که نوع سیستم جرقهزنی خودرو شما از نوع پلاتینی است، بر این اساس با تعویض سیستم جرقهزنی پلاتینی بهمگنتی، باید چندقطعه در این سیستم تغییر کند. کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه میشود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است؛ که در خودروهای اسپرت معمولاً از آن استفاده نمیشود؛ اما اگر قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر را نیز دارید؛ میتوانید کاتالیستهای کهنه و قدیمی را با مدلهای جدید High-Flow تعویض کنید. برای افزایش سرعت وسیله نقلیه و تقویت موتور ماشین خود میتوانید از قسمت های سنگین خودرو خلاص شوید و جایگزین های سبکتری پیدا کنید. اساسا، عملکرد خودرو با هوایی تمیز و عمیق تر، توانایی موتور را برای تقویت شدن آن بیشتر افزایش میدهد و باعث تقویت موتور ماشین خواهد شد. اما فیلتر هوایی که در خودروهای اسپرت با سیستم خنک کنندگی نصب می شود این امکان را برای موتور فراهم می آورد تا تمام نیاز موتور به اکسیژن و هوا توسط این وسیله رفع شود و هوای خنک به خودرو به وسیله ی این فیلتر خواهد رسید و در نتیجه قدرت موتور بیشتر خواهد شد.

ساختار خیابانها طوری است طراحی میشود که امکان حرکت خودروهای باری سبک برای جابجایی کالا و جمعآوری زباله را میدهد. او موتور چهار سیلندری را طراحی نمود و در روی یک وسیله نقلیه سه چرخ قرار داد. درواقع به دلیل محدودیتهایی که در داخل از کشور وجود دارد، تنها از لحاظ ظاهری میتوان خودرو را تغییر داد. بطور کل میتوان گفت کـه تغييرات فنی ایجاد شده دریک خودرو تنها برای رسیدن بـه سرعت بیشتر و شتاب بهینهتر صورت نميگيرد و شاخصهاي دیگری هم چون التیام كنترل و افزايش قدرت آن و همچنین افزايش قابليتهاي موثر در ترمز اتومبيل را نیز شامل میشود. در کل یکی روش های موثر تقویت موتور ماشین کاهش وزن ماشین و برداشتن المان های سنگین است. فیلتر برای ماشین نقش همان ریه های انسان را دارد. در سال ۱۳۸۷، این شرکت خودرویی با نام رانا طراحی کرد که بر پایه محصولات شرکتهای خارجی بودهاست و شباهت بسیاری به پژو ۲۰۶ دارد. ایران خودرو همواره مهمترین شریک گروه پیاسای در خاورمیانه بوده اما به باور کارشناسان یکی از دلایل عدم موفقیت سرمایهگذاریهای مشترک ایرانخودرو، علاوهبر تیراژ تولید کم، درصد اندک ساخت داخل در قراردادهای پلتفرمهای خارجی تولید این شرکت است؛ بدین صورت که درصد داخلیسازی قطعات پلتفرمهای پژو در سالهای نخست تولید، بنابر قرارداد، در حدود ۳۰٪ بوده و رسیدن این پلتفرمها به ساخت داخل بالای ۹۰٪ گاهی بیش از ۱۵سال زمان برده که سبب عقبماندگی ایرانخودرو و قطعهسازان ایران از خودروسازی روز جهان و بالطبع عدم توانایی آنان در رقابت با خودروسازان خارجی شدهاست. او با تأکید بر اینکه دیگر در جهان خودرویی نداریم که ۱۵ لیتر در صد کیلومتر مصرف کند، گفت که دیگر دوران آن گذشته که با تغییر یک کاپوت، بگوییم طرح جدید زدهایم، خودروسازان باید پلتفرم عوض کنند. زاویه حمله در تیغه بالهها از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که تأثیر زیادی بر درگ آیرودینامیکی می­گذارد و همچنین نحوه توزیع نیروها را تعیین میکند. باشد. با کاهش وزن کلی خودرو، خاصیت آیرودینامیکی آن را افزایش میدهید و به موتور اجازه میدهید تا انرژی را به طور موثرتری مصرف کند. به طور کلی تمامی خودروها قابلیت تیونینگ و تقویت را دارند. جالب است بدانید خودروهای شناخته شده و پرطرفدار در سطح جهان بیشتر از سایر خودروها قابلیت تیونینگ شدن را دارد. این اثر بخشی به مقاومت روان کننده ها در برابر فشار شدید و گرما بستگی دارد. سامانه EGR با چرخش مجدد بخشی از گازهای خروجی موتور به سیلندرهای موتور کار می کند، سیستم فوق اگرچه مزایای دیگری به همراه دارد اما متاسفانه با شرایط فیزیکی و سوخت کشورمان ایران موجب بروز ایرادات مکرر میشود که هزینه های زیادی روی دست صاحب خودرو می گذارد و استهلاک موتور افزایش پیدا می کند.

این کار باعث تخلیه راحتتر گازهای خروجی میشود. عدد نویز: میزان نویز که در خروجی با سیگنال آمیخته میشود. یک سوپرشارژر، با فشرده کردن هوای ورودی به میزان بیشتری نسبت به فشار اتمسفریک، باعث ورود هوای بیشتر به موتور میشود بنابراین میزان سوخت بیشتری با هوا مخلوط شده که در نتیجه باعث تقویت موتور ماشین خواهد شد. این کار عملکرد موتور را بهصورت فوق العادهای ارتقا میدهد و باعث تقویت موتور ماشین. با هک شدن سیستم و غلبه بر تنظیمات کارخانه، این چیپ ست ها به کارایی بالا و عملکرد و تقویت قدرت موتور کمک میکنند. سرعتی که سوپر شارژر میچرخد برابر با 50000 دور بر دقیقه است. سوپرشارژر قدرت خود را از طریق یک تسمه یا زنجیر از میل لنگ میگیرد، و با سرعتی برابر ۵۰۰۰۰ دور در دقیقه میچرخد (سریع تر از خود موتور ) تا هوا را وارد محفظه احتراق کند. معایب : گران تر بودن فیلترها از فیلترهوای معمولی ، محدود بودن افزایش قدرت به چند درصد(کمتراز10%). نکته دیگری که میتوان در مورد تیونینگ و تقویت خودرو بیان کرد، کم بودن قابلیت تیونینگ خودروهای داخل کشور است. سر اگزوز بیشتر حالتی ظاهری تا کاربردی بودن آن دارد و در مواردی سر اگزوز میتواند به تغیر صدای خودرو نیز کمک کند. قطعا هر رانندهای دوست دارد که به جای یک صندلی ساده یکی از این صندلیها نوربرت پرفورمنس را داشته باشد. فشرده شدن هوا جای بیشتری برای سوخت ورودی ایجاد میکند، که نتیجه اش احتراقی قوی تر است. استفاده از فیلتر های هوای بزرگ تر و با افت کمتر هم ساده است و هم کم هزینه تر از بسیاری از کار های دیگر می توانید آن را انجام دهید و نیاز به تغییرات دیگر نباشد . کارل بنز آلمانی که ده سال از دایملر جوان تر بود برای سیستم جرقه زنی خود از الکتریسته استفاده کرد. درحالت نخست، اگر ژیگلور ایراد داشته باشد، باید آن را تعویض کرد تا سوخت مورد نیاز وارد موتور شود. یکی دیگر از قسمتهایی که با تعویض آنها میتوان زیبایی و جذابیت بیشتری به ظاهر خودرو بخشید، تعویض چراغها است. هرچند دولت در ظاهر سهم کمی در آن دارد اما در حقیقت بازیگران دولتی و شبهدولتی نقش بسیار پررنگی در حاکمیت و مدیریت آن دارند. این کار البته باعث مقدار کمی آلودگی و آسیب به موتور میشود اما برای کسانی که دوست دار سرعت و شتاب هستند، کاربرد دارد. خودروها نیز در آلودگی هوا و آب نقش دارند. این هوای لازم برای احتراق در موتور میبایست قبل از ورود از هر گونه غبار، آلودگی و ناخالصی تمیز گردد. با کنار گداشتن مسئله تقویت تعلیق و ترمز پراید، روشهای زیادی برای تقویت این خودرو از نظر قوای محرکه وجود دارد که میتوان به چهار بخش کلی آنها را تقسیم نمود: تقویت با حجم استاندارد، حجم زدن، ترکیب موتور با قطعات بلوک های بزرگتر و در نهایت نصب موتورهای قدرتمندتر خانواده مزدا، فورد و نیسان. همه ما میدانیم که هوای سرد چگالتر است، به این معنی که مولکول های هوای بیشتری در واحد حجم وجود دارد بنابراین، هر چه هوای داخل موتور خودروی شما سردتر باشد، تعداد مولکول های موجود در هوا برای مخلوط شدن با سوخت و تولید انرژی بیشتر و بیشتر میشود.

ما در این مقاله سعی کردهایم چندین روش ساده و قابل فهم برای دستیابی به موتوری قدرتمند را توضیح دهیم. احزاب سبز در چندین کشور اروپایی در واکنش نسبی به فرهنگ خودرو و همچنین به عنوان بازوی سیاسی جنبش ضد انرژی هسته ای ظهور کردند. دودی کردن شیشههای خودرو نیز امری رایج نه تنها در بین طرفداران تیونینگ است بلکه تعداد زیادی از رانندگان شیشههای خودرو را به دو دلیل فرار از گرما در تابستان و امنیت بیشتر است. چک کردن قطعات مصرفی خودرو توسط کارشناس میتواند شما را از مشکلاتی که ممکن است خودتان متوجه آن نباشید آگاه کند. اگر برنامه نویسی کارخانه یک برنامه محدود کننده برای موتور ماشین شما باشد، تعویض کامپیوتر می تواند بسیار موثر باشد، اما می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. کیت ورود هوای سرد جز سیستمهای جانبی خودرو است که هوای سرد را وارد سیستم احتراق داخلی موتور میکند و به طور طبیعی، خودرو دمای هوا را به محض ورود به موتور تنظیم میکند، زمانی که موتور سرد است، هوای گرم و زمانی که موتور گرم است، هوای سرد وارد سیستم شده و به عبارتی باعث افزایش کارایی و تقویت موتور ماشین خواهند شد. یک خودروی تیون شده قرار است از لحاظ ظاهر و قدرت موتور، سرعت، مشخصات فنی و داخلی از خودروی مشابه خود بالاتر باشد. امری که گاه خطرات متعددی را در حین راندن خودرو هـای ارتقا یافته و تیون آپ شده برای رانندگان ایجاد میکرد. بسیاری از مردم کشورهای توسعه یافته ارتباط کمتری با همسایگان خود دارند و به ندرت راه میروند مگر اینکه برای پیادهروی اهمیت زیادی قائل شوند. شاید دلیل این امر نیز تاثیر این دو قسمت در جذب کردن مردم است. در کل میتوان تیونینگ کردن خودرو را به سه بخش تغییرات و تزئیناتی که درون خودرو ایجاد میشود، تغییراتی که در بیرون خودرو اعمال میشود و تقویت کردن موتور خودرو، تقسیمبندی کرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402