9 راه برای بهبود چادر مسافرتی

چادرهایی که ارتفاع بلندتری دارند و در بدنه شان از ستونهای نگه داری کمتری استفاده شده، مقاومت کمتری در برابر ب

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

چادرهایی که ارتفاع بلندتری دارند و در بدنه شان از ستونهای نگه داری کمتری استفاده شده، مقاومت کمتری در برابر باد و طوفان دارند. بنابر این ارتفاع این چادرها را کم در نظر می گیرند و همین نکته در مقاومت چادر در برابر باد و طوفان بسیار اثرگذار است. ولی این را هم در نظر بگیرید که با توجه به نیازتان خرید کنید! هر چقدر برای خرید این محصول بیشتر بودجه در نظر بگیرید امکانات بهتری نیز بدست خواهید آورید و محصول با کیفیت تری خواهید داشت. اگر شما قصد کمپ کردن را ندارید و چادر مسافرتی را برای شب مانی در طبیعت یا مسافرت های شهر به شهر استفاده می کنید، سرعت برپایی چادر را باید حتما در نظر بگیرید. جنس پارچه کف چادر را حتما بررسی کنید. مثلا برای برپایی چادرهایی چون مدل تونلی حتما نیاز به کمک دارید تا بتوانید به درستی چادر را سرهم بندی کنید. به هر حال قبل از انتخاب چادر سفر خودتان از فروشنده بخواهید تا نمونهای باز شده از آن مدل را به شما نشان دهد تا از ضخامت دیوارههای آن کاملا مطمئن شوید. به شما پیشنهاد می کنم اگر از مدل های جدیدتر چادر استفاده می کنید قبل از سفر حتما در منزل روش باز و بسته کردن را امتحان کنید تا حین استفاده در سفر دچار مشکل نشوید.

اگر میخواهید از بودن در کوهستان و کوهنوردی لذت ببرید، باید بتوانید در چادرتان وسایل گرمایشی روشن کنید. در نتیجه با توجه به اهمیت این چادر ها در هنگام خرید باید به کیفیت و ایمن بودن آنها توجه کنیم. برای مسافرت به کویر هم که معمولا دارای طوفان های شن زیادی است، این نکته حائز اهمیت است. خصوصا اگر ظرفیت چادر هم بالا باشد. بنابراین چادرهای که در ساختارشان ستون های بیشتری برای بالا بردن استحکام به کار رفته، گزینه مناسب تری هستند. چادرهای با ساختار فنری و تونلی مقاومت نسبی شان در برابر باد چندان بالا نیست. در مقابل، اگر برای تفریح و سفر خانوادگی بهدنبال خرید چادر هستید، اندازه و وزن چادر مسافرتی چندان اهمیتی ندارد؛ زیرا آن را با خودرو حمل میکنید. با اینکار هم حجم و هم بار سفرتان را بی دلیل زیاد کرده اید. شرکت آمریکایی Bestway هم از تولیدکنندگان با سابقه ای در همین زمینه می باشد. ولی اگر این گونه نبود به شما پیشنهاد می کنم حتما زیرانداز ضد آب مخصوص چادر تهیه کنید. این نکته را هنگام خرید چک کنید. راهآهن مازندران به نام راهآهن شمال نیز مشهور است و امروزه نیز برخی آن را مسیر گرگان نیز مینامند. رابینو، ه.ل. ۱۳۶۵، مازندران و استرآباد، ترجمة غلامعلی وحید مازندرانی، تهران، انتشارات علمی و فرهنگی، چاپ سوم. This a rticle has been creat​ed wi th GSA C᠎ontent Generat or  DE​MO.

مثل سادگی در مازندران موسیقیهایی با متر معین به بیان ترانههایی اختصاص دارد که عموماً دارای مضامین توصیفی و عاشقانه هستند. مازندران به دلیل شیب تند سلسله جبال البرز که سر چشمه رودهای فراوانی است، آبشارهای کوچک و بزرگ متعددی دارد که از نواحی مختلف آن سرازیر میشوند و عمدتاً در نواحی مرکزی این سلسله جبال قرار دارند. به دلیل استحکام ضعیف پارچه در مقابل تابش خورشید مقاومت بالایی ندارند و زود مستهلک می شوند. به همین دلیل چادرهای نایلونی در شمار انواع چادر مسافرتی ضد آب و سرما قرار نمی گیرند. نایلون: در چادرهای مسافرتی ارزان تر از پارچه نایلون استفاده می کنند. نسبت به سایر پارچه ها عایق بهتری در برابر صدای طوفان و رگبار شدید هستند و امکان داشتن خوابی راحت را برای شما فراهم می کنند. با توجه به ذات انسان امروزی که راحت طلب تر شده، این چادرهای مدرن خورشیدی، توانسته اند اتراق کردن و اردو زدن به هنگام سفر را بسیار آسان تر و راحت تر از قبل نماید.

یک چادر مسافرتی خوب باید خیلی راحت توسط یک نفر در هوای طوفانی نصب شود. معمولا سقف چادرهای دو پوش دارای هواکش است و وقتی نیازی به نصب لایه دوم نداشتید می توانید از این مزیت هم استفاده کنید. یکی از معایب این محصول، طریق نصب و جمع آوری آن می باشد که کمی پیچیده است. چادرهای دوخته شده از این جنس پارچه با پوششی از پلی اورتان چادر شما را به یک چادر مسافرتی ضد آب و سرما تبدیل می کند. متاسفانه مجموعههای تولید کننده چادر مسافرتی تخمین درست و دقیقی از حجم وسایل مورد نیاز در سفر ندارند به همین علت همواره چادرها را کوچکتر از اندازه لازم تولید میکنند. بیشتر چادرهای مسافرتی خانوادگی دارای لوازم جانبی زیادی مثل میز، صندلی و بخصوص میلههای نگهدارنده چادر هستند، اما استفاده از این وسایل نیازمند تمرکز یا دانستن قوانین خاصی نیست. بهگفتهٔ ابراهیم یزدی، خمینی گرچه اعدام چند نفر از سران ارتش را تأیید کرد، اما نه شکل اعدام و نه برخی دیگر از رفتارهای خلخالی را قبول نداشت. اما در تمام متون مرتبط Ceballos-Lascurain به عنوان نخستین کسی آمدهاست که این واژه را به کار بردهاست. به خصوص موقع خواب از کلاه گرم استفاده کنید، این کار علاوه بر این که سر شما را گرم نگه میدارد میتواند از شما در برابر حشراتی که موهای شما را جای امن و راحتی برای لانه گزینی میدانند حفاظت کند.

آخرین مطالب