تاریخچه مخفی عینک شنا

یکی از بهترین عینک شنا که از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است، عینک شنا نابایجی مدل XBAS100 می باشد.

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

یکی از بهترین عینک شنا که از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است، عینک شنا نابایجی مدل XBAS100 می باشد. لنز های استفاده شده برای عینک شنا نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. با کمی گشت و گذار در فروشگاه های مختلف ورزشی می توانید با عینک های شنایی مواجه شوید که لنز عینک آنان دارای رنگ های مختلفی از قبیل: کهربایی، دودی، آبی، بنفش، آینه ای و همچنین شفاف هستند. نکته بعدی که در هنگام خرید عینک شنا باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک سایز مناسب برای لنز وسیله آبی شما می باشد. علاوه برآن، لنزهای آبی به علت کاهش درخشندگی اجسامی که میبینیم، به تشخیص بهتر رنگ ها در محیط هاي پرنور کمکم میکنند و این مهمترین نکته برای خرید عینک شنا هست. نشکن بودن این لنزها به این معنی می باشد که اگر در اثر وارد شدن ضربات بسیار محکم به آنها بشکنند. از آن جهت که وجود خش بر روی لنزها، کیفیت دید شما را در زیر آب بسیار کم میکند؛ لذا برخورداری بودن عینک شنایتان از این خاصیت بر میزان کارایی و لذتی که از شنا کردن میبرید اثر مستقیم میگذارد. این لنزها در مقایسه با لنزهای آبی میزان نور کمتری را از خود عبور داده و در نتیجه حفظت اکثر در مقابل درخشندگی محیط برای چشمان حساس فراهم می آورند.

این دسته از لنزها در محیط هایي با میزان نور متفاوت قابل بهره گیری اند. یکی از حیاتی ترین نکاتی که سلامتی چشم هاي شما در گروی آن هست، بهره گیری از لنزهایی هست که مانع از عبور اشعه مخرب ماورای بنفش میشوند. این خاصیت توسط بهره گیری از لایه هاي نازک از مواد نانو کربن که مانع از چسیبدن و تجمع قطرات آب به سطح درونی لنزها میگردد ایجاد میشود. به همین علت برای بهره گیری طولانی مدت در محیط هاي کم نور و یا با نور طبیعی مناسب میباشند. این گروه از لنزها، نور طبیعی را از خود عبور داده و رنگ طبیعی اجسام و محیط از طریق انها قابل روئیت هست. عینک را در محیط های گرم و تمیز خشک نمایید. خوشبختانه عینک های شنا کلا دارای سه شکل ظاهری می باشند؛ شکل اول آنان عینک های سوئدی است که برای شناگران حرفه ای و فعال در عرصه های ورزشی بسیار مناسب است. یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید بهترین عینک شنا در نظر داشته باشید ، سایز لنز به کار رفته در آن است.

This a​rtic​le was writt en with GSA C onte nt G᠎enerat or Demoversi on​!

همانطور که از نام این مدل از بهترین عینک شنا پیداست از آن برای مسابقات و به صورت حرفه ای استفاده میشود. همین طور، این لنزها نیز به دلیلی که در قسمت گذشته ذکر شد؛ تا حدودی نگرانی و عدم اعتماد به نفس طبیعی در نوآموزان را از قضاوت ناظران کاهش میدهد. همین طور، به علت آنکه از طریق این لنزها حرکات چشم شناگربه صورت کامل قابل دیدن نیست؛ تا حدودی نگرانی و عدم اعتماد به نفس طبیعی در نوآموزان را از قضاوت ناظران کاهش میدهد. درگیر بود. همچنین این دوران با انقلاب فرانسه نیز مقارن شد. از ۱۷۸۵ تا ۱۷۸۸ او به عنوان فرماندار پنسیلوانیا (بهطور رسمی رئیس بالاترین کمسیون اجرایی پنسیلوانیا) بود. ماهیگیری با نیزه یا زوبینهای خاردار (هارپون) در عصر دیرینزیوی بسیار گسترده بود. ماهیگیری با نیزه ممکن است با استفاده از غواصی آزاد، غواصی سطحی یا تکنیکهای دیگر غواصی انجام شود. پژوهشهای انجام شده حاکی از آن است که شنا کردن کودکان باعث سلامت شش و قلب آنها در سنین بزرگسالی میشود. همانطور که متوجه شده اید، این نوع از عینک های ورزشی دارای انواع مختلفی اعم از : تفریحی (قابل استفاده برای همگان)، سوئدی (مناسب شناگران حرفه ای و انجام مسابقات شنا)، عینک های کلاسیک (با نام واشری نیز در دنیا شناخته می شوند) و همچنین بدون بند و دارای لوله تنفسی هستند که این دو مورد آخر بیشتر برای شناگران فانتزی باز و حتی افراد مبتدی بحساب آورده می شود.

دومین مورد در خصوص انتخاب و خرید عینک شنا توجه به جنس لنز آن است که می توان از پلاستیک، شیشه و یا حتی پلی کربنات ساخته شده باشد. عدم وجود لایه آنتی رفلکس بر روی عدسی های HCباعث شده که عینک طبی شنا نمره دار در محیطهای گرم یا سونا حساس نبوده و منجر به تاری دید شنا گر نشود. ناگفته نماند جنس لنز عینک های شنا بر روی قیمت آنان کاملا تاثیر گذار است. این لنز ها یه علت شفافیت بی نظیر، درخشندگی بالا و عرم وجود اعوجاج؛ برترین دید ممکن را در زیر آب برای شناگران به ارمغان می آورد. هر یک از این رنگ ها برای استفاده در یک شرایط نوری طراحی شده اند که شما بایستی با توجه به نور محیطی که در آن شنا خواهید کرد، یک کدام از آنان را خریداری نمایید. امروزه استفاده از عینک شنا برای هر شناگر و دوستدار ورزش های آبی در جهان تبدیل به یک اصل مهم و حیاتی شده است. در ادامه ي این مقاله با نکات مهم در خرید برترین عینک شنا برای هر فرد آشنا میشویم. همانند شیشه ي ماشین، هیچ گونه تراشه اي جدا نشده و ساختار یکپارچه ي آنها تحت هر شرایطی حفظ میگردد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن